teren fotbal minge

Al Hilal a pierdut la penalty-uri finala mica de la Campionatul Mondial al Cluburilor

Echipa antrenata de Razvan Lucescu, Al Hilal, a fost invinsa, sambata, in finala mica a Campionatului Mondial al Cluburilor.

Scorul dupa minutele regulamentare a fost de 2-2, prin urmare s-a trecut la loviturile de departajare. Dupa penalty-uri, Monterrey s-a impus cu 4-3.

Gonzales a adus primul gol pentru echipa saudita, in minutul 35, si a dat palpitatii lui Lucescu. Prima repriza se incheia cu avantajul lui Al Hilal, care parea promitatoare.

In a doua repriza, mexicanii au inscris de doua ori prin Gonzalez, minutul 55, si Meza, minutul 60. Cu greu sauditii au revenit in joc, insa cu noroc, in minutul 66 au egalat prin Gomis.

Loviturile de departajare au fost favorabile pentru Monterrey care a castigat astfel finala mica a Campionatului Mondial al Cluburilor.

Liverpool si Flamengo joaca in finala mare, tot in aceasta seara.