Ana Bogdan s-a calificat in optimi la Hong Kong, dupa ce a salvat 3 mingi de meci

Meci de infarct pentru jucatoarea romanca Ana Bogdan la turneul de la Hong Kong, dupa ce a reusit sa o invinga, desi cu multa truda si cu intoarceri de scor, pe americanca Caroline Dolehide cu 6-7 (2), 6-3, 7-5.

Ana Bogdan tenis

Caroline Dolehide conducea primul set cu 5-0, romanca a egalat, insa americanca si-a adjudecat primul set.

Au urmat setul al doilea si al treilea set, unde americanca a condus initial, doar ca Ana Bogdan a revenit brusc, reusind sa intoarca soarta partidei in favoarea sa.

Ana Bogdan o va intalni pe Garbine Muguruza in meciul urmator.

Un cec de 7.195 dolari si 30 de puncte WTA sunt recompensele romancei pentru aceasta partida.