minge de fotbal alb negru

Astra invinge Craiova si urca pe primul loc in Liga 1

Formaţia Astra Giurgiu a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Universitatea Craiova, intr-un meci din etapa 20, meci desfasurat in Liga 1.

Partida a inceput in nota de dominare a oaspetilor, elevii lui Piturca avand sansele mai mari in primele minute.

In minutul 39, Alibec a executat rapid o lovitora libera iar Budescu a inscris. Arbitrul partidei a anulat golul si lovitura, pe motiv ca mingea nu ar fi fost oprita.

Chiar in primele minute ale reprizei a doua, Mihai Balasa a facut o greseala la mijlocul terenului, Budescu a preluat mingea si l-a gasit rapid pe Alibec care a fost neiertator, inscriind singurul gol al intalnirii.

Ambele echipe au mizat pe contraatac, fiecare avand ocazii. Pana la fluierul final nu s-au mai inscris alte goluri, scorul ramanand 1-0 pentru giurgiuveni.

Datorita acestei performante, Astra Giurgiu urca pe primul loc si este liderul in Liga 1.