Press "Enter" to skip to content

Bianca Andreescu a trecut foarte usor de Jennifer Brady la Beijing

O victorie usoara pentru Bianca Andreescu in faza optimilor in partida jucata cu Jennifer Brady.

Jucatoarea cu origini romanesti a castigat in doar doua seturi 6-1, 6-3. Partida a durat doar o ora si 17 minute.

Bianca a trecut cu usurinta, desi se astepta la un meci greu cu jucatoarea americanca. Brady a avut prestatii bune in ultimele meciuri si era o jucatoare care ar fi putut pune probleme.

In sferturile de finala de la Beijing, Bianca o va intalni pe Naomi Osaka, fosta numarul unu mondial. Partida va fi un mare interes in lumea tenisului, mai ales ca romanca ce joaca sub steagul canadian este o prezenta recenta la nivelul inalt al tenisului feminin.

Cu acest rezultat, Bianca o intrece si pe Simona Halep in clasamentul WTA, de saptamana viitoare fiind asteptat un alt top, unde Simona va fi sub numarul de puncte al Biancai.