Press "Enter" to skip to content

Bianca Andreescu vs Naomi Osaka la Beijing, in sferturile de finala

Bianca Andreescu si Naomi Osaka joaca chiar acum in sferturile de finala ale turneului WTA de la Beijing. Confruntarea este extrem de tensionata, fiind nevoie de trei seturi pentru a se decide soarta partidei.

Bianca Andreescu a pierdut meciul cu Naomi Osaka din sferturile de finala ale turneului de la Beijing cu scor 5-7, 6-3, 6-4, dupa doua ore si 17 minute.

Bianca a reusit primele break-uri ale partidei, fiind egalata pe parcurs de catre jucatoarea japoneza. Totusi, primul set este trecut in contul romancei.

Osaka preia conducerea in setul al doilea, se distanteaza si, chiar daca Bianca trage tare sa tina ritmul, japoneza castiga setul doi.

Asadar, este nevoie de cel de-al treilea set, cel decisiv. Game-urile se tin strans, fiecare jucatoare vrand sa castige partida. Totusi, experienta japonezei isi spune cuvantul si gaseste suficienta putere incat sa traga linie acestei partide.

Jucatoarea nipona are mult mai multa experienta si partide directe castigate, in comparative cu romanca ce joaca sub steagul canadian.