Dennis Man, mijlocașul FCSB, a semnat un contract cu Parma până la 30 iunie 2025. Anunţul a fost făcut de ambele echipe, pe paginile lor oficiale.

„Parma Calcio este încântat să anunțe că Dennis Man s-a alăturat clubului cu un transfer permanent de la Fotbal Club FCSB SA. Jucătorul are un contract semnat care durează până la 30 iunie 2025” este mesajul clubului Parma.

„Atacantul în vârstă de 22 de ani a efectuat deja vizita medicală și a fost prezentat la nouă echipă, unde va purta tot numărul 98” se menționează pe siteul FCSB.

Tot pe siteul clubului românesc se mai adaugă:

„Dennis Man este unul dintre jucătorii de bază ai echipei noastre și a devenit, odată cu trecerea la Parma Calcio 1913, jucătorul vândut pe cea mai mare sumă din istoria Ligii 1. A avut un rol determinant în obținerea Cupei României din 2020, când a înscris singurul gol al finalei contra celor de la Sepsi OSK. Acea reușită s-a alăturat celorlalte 48 de goluri și 29 de pase de gol cu care Dennis a contribuit în toate competițiile, în cei patru ani și jumătate petrecuți la echipa noastră.”

Jucatorul roman a ajuns deja in Italia.

4 Replies to “Dennis Man a semnat cu Parma până în 2025

  1. Dennis este un jucător tânăr, cu ambiție, așa că are tot viitorul înainte. Mă bucur pentru el că a ajuns la italieni. Era bine pentru el și la noi în Liga 1, dar pentru el este mai bine să întâlnească jucători mult mai puternici și experimentați, din campionatul Italiei.

Lasă un răspuns