Lionel Messi singur a minge cu poarta goala in fundal

Messi a invitat întreaga echipă FC Barcelona la un grătar la el acasă

Lionel Messi și-a invitat întreaga echipă a Barcelonei și partenerele lor la casa sa la un grătar pentru a-și ridica moralul.

Argentinianul a considerat că un grătar ar fi cea mai bună metodă de a închega echipa pe ultima sută de metri.

Metoda lui Messi prin care vrea să aducă un nou titlu la Barcelona se pare că a dat roade. Strigăte „Campionii!” auzindu-se din curtea celebrului jucător, scoase de întreaga echipă.

Barcelona urmează să întâlnească lidera clasamentului, pe Atletico Madrid, sâmbătă 8 mai.

Situația clasamentului în La Liga

Barcelona a învins duminica pe Valencia cu scorul de 3-2, și s-a menținut pe locul trei, cu 74 de puncte,, iar situația în fruntea clasamentului este foarte strânsă.

Atletico Madrid a rămas pe primul loc, cu 76 de puncte, după ce a învins pe Elche (1-0).

Real Madrid a câștigat meciul cu Osasuna (2-0) și s-a menținut pe locul secund, cu 74 de puncte.

Iar Sevilla a pierdut cu Athletic Club (0-1) și a rămas cu 70 de puncte, pe locul patru.