Messi la balon si fenta tricou roz

FC Barcelona vs Levante, scor 3-3. Catalanii nu reușesc mare lucru

FC Barcelona a jucat luni meciul cu Levante. Deși au fost înscrise o mulțime de goluri, Barcelona nu a reușit să învingă și astfel nu se poate detașa în fruntea clasamentului La Liga.

Meci Levante – FC Barcelona, rezultat final 3-3

Mult mai determinați in acest meci, Barcelona a încercat să obțină o victorie. A împins mult spre poarta gazdelor, a înscris de multe ori, însă până la finalul meciului a obținut doar un scor de egalitate.

Prima repriză

Hotărâți, jucătorii Barcelonei au deschis scorul în a din minutul 25. Messi a fost cel care le-a dat curaj catalanilor și care le-a arătat drumul în această partidă.

Cu încă un gol al lui Pedri in minutul 34, Barcelona se ducea la cabine la pauză cu 0-2 și se vedea mult mai sus in clasament, cu o victorie mult râvnită.

A doua repriză

Însă nu a fost să fie așa, căci, deși Levante este pe locul 13, a pus serioase probleme și în repriza secundă a reușit aproape imposibilul, înscriind pe banda rulantă și stricând visul catalan.

In minutul 57, Gonzalo Melero înscrie primul gol al celor de la Levante. Jose Luis Morales aduce egalarea in minutul 60, pe fondul unei relaxări a catalanilor. Astfel, era scor egal și lupta pentru cele trei puncte începea din nou.

Barcelona forțează din nou și trimite balonul în poartă pentru a treia oară, prin Ousmane Dembele, in minutul 64. Din nou aveau avantaj și puteau spera la victorie.

Bucuria nu a durat prea mult, căci in minutul 83, Sergio Leon a egalat din nou.

Astfel, până la fluierul final, scorul pe tabela a rămas 3-3.

Această remiză o duce temporar pe locul secund în La Liga, însă Real Madrid are de jucat astăzi meciul cu Granada.