decembrie 5, 2022
fotbal minge stiri

PAOK Salonic a câștigat încă un meci. Răzvan Lucescu a început bine

PAOK Salonic a înregistrat ieri încă o victorie în campionatul Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a câștigat partida cu Panetolikos, scor 1-2, meciul fiind jucat în deplasare.

Primul gol a fost înscris de către Alexandru Mitriţă în minutul 31, fiind singurul gol al primei reprize, intrându-se la cabine pentru pauză cu un avantaj minim.

Repriza a doua a adus egalarea gazdelor în minutul 59 prin Diaz. Iar golul victoriei a venit în minutul 80 prin Sidcley, PAOK reușind astfel să ia cele trei puncte.

A fost de abia etapa a treia a campionatului grecesc, iar PAOK ocupă locul cinci, urmată chiar de adversară de ieri, Panetolikos.

În etapa a patra, PAOK Salonic va fi gazdă și va primi vizita liderului AEK Atena.