Inca o victorie pentru PAOK Salonic, echipa lui Razvan Lucescu, in campionatul Greciei

PAOK Salonic a reusit inca o victorie, in deplasare. Echipa lui Razvan Lucescu a invins pe Levadiakos cu scorul de 1-2, in cea de-a 14-a etapa.

Razvan Lucescu antrenor

Aleksandar Prijovic a deschis scorul in minutul 41 pentru echipa lui Lucescu. In minutul 46, Diego Biseswar a adus cel de-al doilea gol pe tabela. Gazdele au reusit sa inscrie golul onoarei in minutul 75 prin Giorgos Zisopoulos.

Astfel, PAOK Salonic nu are nicio infrangere in actuala editie de campionat, cu 13 victorii si un egal, fiind liderul clasamentului. 38 de puncte s-au adunat in contul celor de la PAOK, in timp ce urmatoarea clasata, Olympiacos are doar 30 de puncte – asadar o diferenta de 8 puncte intre primele doua clasate. Iar Atromitos se pozitioneaza pe locul al treilea cu 28 de puncte.