Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului de la Doha, invingand-o pe Anastasija Sevasova

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Doha. Romanca a invins-o in optimile de finala pe favorita numarul 13, letona Anastasija Sevasova si se duce mai departe in sferturi.

Simona Halep tenis Nike Doha

6-4, 6-3 sunt scorurile celor doua seturi ale acestei partide care a durat doar 1 ora si 5 minute. O victorie categorica pentru Simona, desi a pierdut cateva gameuri.

Pentru Simona se anunta un meci cu multe necunoscute, intrucat constanteanca noastra nu a mai jucat niciodata pana acum cu CiCi Bellis. Americanca, in vasrta de doar 18 ani, a invins-o pe Karolina Pliskova in doua seturi cu 7-6, 6-3. Cici Belllis este venita din calificari.