Calificare fabuloasa pentru Manchester United in Liga Campionilor, in fata lui PSG. Parizienii parasesc competitia al treilea sezon consecutiv

Meci dramatic in Liga Campionilor intre PSG si Manchester United. Golul victoriei a venit in minutul 90+4. Cea mai bogata echipa de fotbal din lume a fost eliminata din Champions League pentru a treia oara la rand.

teren fotbal minge

Desi in partida tur francezii castigasera cu 2-0 pe Old Trafford, umilindu-i la ei acasa pe englezi, acum, jucand acasa la Paris, scorul a luat o intorsatura neasteptata. De fapt, asa ceva nu s-a mai vazut in UEFA Champions League. Manchester United este prima echipa care a reusit sa se califice in conditiile in care a fost condusa in tur cu 2-0 si a castigat in deplasare, reusind calificarea. Este prima echipa ce a bifat aceasta reusita.

Golul victorios a venit printr-u penalty. Lovitura de la 11 metri a fost acordata mai tarziu. Initial arbitrul intalnirii nu a dat penalty, insa decizia a venit cu intarziere, dupa consultarea inregistrarii video. Asa ca in minutul 90+4, Marcus Rashford a trimis mingea in poarta lui Gianluigi Buffon.

Lukaku a bifat o dubla in minutele 2 si 30, asigurandu-si mare parte din laurii victoriei si o cota cu mult marita in cazul unui transfer.

Pentru PSG, golul onoarei a fost adus de Juan Bernat in minutul 12.