CFR Cluj castiga partida cu Rennes (1-0), cu foarte mult noroc

Dan Petrescu bucuros dupa victorie CFR Cluj

CFR Cluj a obtinut in grupele Europa League o victorie greu de visat, dupa ce a trecut pe teren propriu de francezii de la Rennes cu scorul de 1-0. Golul victoriei a venit pe finalul meciului, iar francezilor le-a fost anulat un gol in prelungiri.

Partida a fost clar dominata de catre francezi. Desi clujenilor le trebuia ao victorie, oaspetii au venit hotarati sa castige la Cluj. Au atacat aproape toata partida. Elevii lui Dan Petrescu au avut mult noroc sub numele lui Arlauskis. Portarul clujenilor a fost cel mai bun de pe teren, el fiind adevaratul erou, cel care a salvat poarta si tabela.

Ambele reprize au fost dominate de francezi.

Ca printr-un miracol, cu putin inainte de minutele regulamentare, un corner pentru CFR Cluj a fost momentul salvator. Rondon a reusit sa strecoare mingea in poarta adversarilor, cu o lovitura de cap.

In faza prelungirilor, Rennes a trimis mingea in poarta clujenilor, insa arbitrul a anulat golul pe motiv de hent.