CFR Cluj revine cu victorie in fata Concordiei Chiajna si reocupa prima pozitie in Liga 1, imediat dupa vacanta de iarna

Dan Petrescu este multumit de evolutia echipei sale. Antrenorul clujenilor crede ca cei de la Chiajna au facut un meci bun si stia ca sunt foarte buni pe contraatac si in meciurile din deplasari.

CFR Cluj jucatori echipa

Oarecum stiind ca se apropie marele meci impotriva FCSB, Dan Petrescu face o remarca cu privire la arbitraj, mentionand ca nu a inteles de ce Omrani si Ionita au primit cartonase galbene. Probabil ca prin aceste declaratii se doreste o onmuiere a arbitrajului pentru viitoarea confruntare.

Scorul intalnirii a fost de 2-0 petru clujeni, golurile partidei fiind inscrise de Paulo Vinicius in minutul 26 si de Sebastian Mailat in minutul 59.

Oricum, se stie ca in fotbal se da vina pe arbitri atunci cand echipa nu castiga. Si chiar daca este vorba de o victorie, tot se zice ceva impotriva arbitrajului, insa intr-un mod mai moale, pe fondul multumirii cu victoria. Pana la urma arbitrii au ultimul cuvant, ei fiind cei care decid si care ar trebui sa fie impartiali.

Insa, pe acest fundal al unor declaratii ce ridica suspiciuni cu privire la deciziile arbitrilor, care pot fi sau nu subiective, se pregateste partida de pe 10 februarie cand CFR Cluj va da piept cu FCSB. Ambele echipe sunt in fruntea clasamentului, colege pe podium, ravnind la prima pozitie.