Cristiano Ronaldo poza din profil, jucator la Juventus

Cristiano Ronaldo a fost schimbat din nou, destul de repede, in partida Juventus – AC Milan 1-0

Cristiano Ronaldo trece printr-o perioada destul de grea. CR7 a fost inlocuit in minutul 55 al meciului Juventus – AC Milan incheiat cu scorul de 1-0.

Conditia fizica a starului portughez lasa de dorit. Desi se asteapta faze spectaculoase si goluri din partea lui, Cristiano a fost mai multo piedica pentru echipa sa, incurcand pasele si pierzand mingea.

Minutul 55 a clarificat situatia, fiind scos de pe teren.

Cu toate ca nu facuse prea mult bine, CR7 a fost extrem de suparat si s-a dus direct la vestiar.

Ronaldo fusese schimbat si in partida cu Lokomotiv Moscova, din Liga Campionilor, in minutul 80. Insa atunci a ramas pe banca rezervelor si s-a bucurat alaturi de colegi lui.

Maurizio Sarri a spus ca de vina este starea de sanatate. Cauza acestei slabe evolutii ar fi o accidentare suferita la antrenamente, iar Ronaldo se resimte atunci cand joaca la un nivel extenuant.