CSU Craiova castiga meciul cu FC Voluntari din optimile Cupei Romaniei

minge de fotbal pe teren

CSU Craiova a castigat partida jucata impotriva celor de la FC Voluntari din cadrul Cupei Romaniei. Meciul s-a terminat cu scorul de 4-1 pentru olteni.

Intalnirea a fost dominata de catre olteni. Desi au jucat mult mai bine, au lasat locuri libere si au creat ocazii pentru adevrsari, ba chiar le-au oferit si un autogol.

La pauza a fost FC Voluntari 1 – 2 CSU Craiova.

A doua repriza a fost in acelasi stil, fara a observa schimbari majore ale jocului. Au mai venit inca doua goluri care au dus la rezultatul final FC Voluntari 1 – 4 CSU Craiova.

Marcatorii au fost: Valentin Mihai Mihaita (cu doua goluri in minutele 12 si 20), autogol Ivan Martic (in minutul 32). Dupa pauza: Alexandru Cicaldau (penalty in minutul 53) si Alexandru Ionita (in minutul 75).