fotbal minge stiri

FC Argeş – Academica Clinceni, scor 1-1, în Liga I

FC Argeș a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, cu Academica Clinceni. Cele două echipe au jucat partida pe stadionul Nicolae Dobrin din Pitești.

Prima repriză în meciul FC Argeș – Academica Clinceni

Prima rundă a avut ca momente marcante înlocuirea lui Aleksandru Longher cu Cristian Tănase la Academica, chiar din minutul 17. Apoi, au fost acordate două cartonașe galbene, câte unul de fiecare echipă, pentru Tsvetelin Chunchukov (min 34) și Luka Maric (min 45).

Repriza a doua în meciul FC Argeș – Academica Clinceni

Al doilea act al partidei a venit cu însrierea golurilor. Imediat de la reluare, Antun Palic a înscris în minutul 47 pentru Argeș.

Cristian Tănase a reușit să obțină un cartonaș galben.

Raul Rusescu a fost trimis în teren de abia în minutul 64, în locul lui Mihai Dobrescu. Și a doua schimbare, ambele în același minut, Adrian Popa a intrat în locul lui Lucian Dumitru. Așadar, Academica și-a întărit forțele cu doi jucători proaspăt intrați, ca să înscrie.

După alte câteva cartonașe galbene acordate de către arbitru și alte câteva schimbări, a venit golul egalizator. Rusescu a reușit să înscrie din penalty pentru Academica, în minutul 83.

Ambele echipe au continuat să schimbe jucătorii și au fost date alte cartonașe galbene.

Însă la fluierul final, scorul a fost de 1-1, așa că ambele echipe își împart punctele, după scorul egal.

FC Argeş vs Academica Clinceni, scor 1-1.