minge de fotbal alb negru

FCSB a invins Gaz Metan Medias, cu doua goluri in a doua repriza

FCSB a scapat de rusine cu o victorie obtinuta in cea de a doua repriza. Aceasta este o victorie extrem de importanta intrucat reduce diferenta de puncte dintre cele doua echipe care sunt una langa cealalta in clasamentul Ligii 1.

Cele doua goluri ale victoriei au venit in a doua parte a jocului. Florinel Coman a deschis scorul in minutul 66, iar Dennis Man a marit avantajul in minutul 79.

Oaspetii nu au reusit sa trimita balonul in plasa gazdelor, oricat de mult au incercat, asa ca tabela a aratat scorul de 2-0 la fluierul final al arbitrului.

Dupa meciul castigat de FCSB impotriva celor de la Gaz Metan, ambele echipe au acelasi numar de puncte, cate 30 fiecare, disputandu-si locurile 5 si 6 din Liga 1.