Press "Enter" to skip to content

FCSB a invins Universitatea Craiova, scor 2-0

FCSB a invins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0. Duminica seara, pe National Arena, FCSB s-a dezlantuit in atac si au adus surpriza etapei a 22-a din Liga 1.

Golurile au fost marcate de Man in minutul 41 si Coman in minutul 45. Tot prima repriza a avut si un penalty ratat de Tanase, minutul 45+3, care ar fi putut majora avantajul.

De partea cealalta, Universitatea a avut cateva ocazii detul de bune, insa nu a reusit sa inscrie. In special in a doua repriza craiovenii au atacat mai puternic, sperand sa recupereze din goluri. Nu a fost asa pana la fluierul final al arbitrului, asa ca FCSB a luat cele 3 puncte ale victoriei.

De mentionat ca meciul a fost oprit inca de la primele minute din cauza petardelor aruncate de suporterii echipei gazda.