minge de fotbal pe teren

FCSB a câștigat meciul cu FC Botoșani, din etapa a 16-a din Casa Pariurilor Liga 1 si s-a apropiat de podiumul campionatului.

Botosanenii au avut lovitura de deschidere, iar primul sfert de repriza a fost nesemnificativ. Un sut in bara al celor de la Botosani putea deschide tabela. De abia in minutul 31 a venit primul gol care a dat combustibil partidei. Coman a inscris cu un sut excelent din lovitura libera.

A doua repriza a fost impregnata de motivatia gazdelor de a egala. In minutul 64, Planic vede si al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Era situatia perfecta, in conditiile in care FCSB ramasese in doar 10 jucatori, doar ca aveau avantajul unui gol.

Zece minute mai tarziu, in minutul 74, Gnohere primeste o pasa a lui Tanase si inscrie.

Pe final de partida, mingea s-a jucat in jumatatea FCSB. FC Botosani a incercat din toate puterile sa inscrie, insa fara sansa de izbanda.

FC Botosani vs FCSB – scor final 0-2.

FCSB este pe locul cinci cu 27 de puncte, in timp de Botosani e pe 7 cu 22 de puncte.

In derby-ul etapei a 16-a, CFR CLuj si Dinamo au terminat la egalitate.

One Reply to “FCSB castiga cu 2-0 in deplasare la FC Botosani, desi a jucat in inferioritate numerica”