Press "Enter" to skip to content

Romania a fost invinsa de Spania pe Arena Nationala

Dezamagire pe Arena National. Reprezentativa Romaniei a fost invinsa cu scorul de 1-2, de reprezentativa Spaniei. Meciul s-a desfasurat joi seara, pe Arena Nationala, si a contat pentru Grupa F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

In minutul 29 Sergio Ramos a transformat o lovitura de la 11 metri, aducand primul gol pe tabela.

A doua repriza a adus cel de-al doilea gol pentru spanioli, care se vedeau deja cu cele trei puncte. Alcacer a fost autorul, in minutul 47.

Florin Andone a reusit sa stearga rusinea tricolorilor si a inscris golul de onoare.

Din pacate, Romania nu a putut juca mai mult si mai bine decat au facut-o spaniolii. Cu o echipa puternica, cu mai multa experienta, Spania a tinut meciul de partea ei.

Spania conduce detasat in Grupa F, ramanand lider si dupa partida impotriva Romaniei.