Romania U21 s-a impus cu scorul de 4-1 in fata Finlandei

teren fotbal minge

Valentin Mihaila a fost eroul nationalei Romaniei U21. El a reusit sa inscrie 3 goluri si sa contribuie consistent la cel de-al patrulea, astfel ca meciul Romania U21 vs Finlanda U21 s-a terminat cu scorul de 4-1.

Finlanda inscria primul gol in minutul 3 prin Kaan Kairinen si parea sigura pe sine.

Din fericire pentru noi, Valentin Mihaila a jucat tare de tot si a luat partida ca pe o provocare personala. Mihaila a egalat in minutul 8 si a readus speranta in joc. In minutul 16, plin de avant, Mihaila inscrie din nou.

In ultimul minut de prelungire al primei reprize, 45+5, tot Mihaila trimite mingea in poarta adversarilor si isi trece in cont cel de-al 3-lea gol.

Repriza a doua a avut un singul gol. Minutul 80 a adus cel de-al patrulea gol, inscris tot de Mihaila, care a fost eroul meciului.