Press "Enter" to skip to content

Simona Halep a castigat aseara partida cu Nicole Gibbs si se califica pentru turul al doilea de la US Open 2019

Un emci de doua ore pentru Simona Halep chiar la inceputul turneului US Open 2019. Dupa doua ore de joc, reprezentanta noastra a reusit sa traga de partea ei victoria.

Desi cu greu, dupa trei seturi, meciul cu americanca s-a terminat 6-3, 3-6, 6-2.

Meciul a fost inceput in forta de Simona care si-a adjudecat primul set rapid.

Al doilea set a fost mai lejer, Nicole chiar reusind sa castige si sa egaleze situatia la seturi, trimitand partida in setul decisiv.

Setul al treilea a fost dominat clar de Simona, care nu i-a mai lasat loc prea mult lui Gibbs.

Desi a castigat cu greu, Simona merge mai departe in cel de-al doilea tur, unde va intalni o alta americanca, pe Taylor Townsend.