Sorana Cirstea bucurie victorie costumatie galbena

Sorana Cîrstea – Jasmine Paolini la WTA Portoroz. Românca a fost eliminată în sferturi

Sorana Cîrstea a fost eliminată de către Jasmine Paolini, după ce s-a calificat în sferturi la turneul de la Portoroz.

Sorana a pierdut meciul cu Jasmine Paolini în trei seturi 4-6, 6-4, 6-1.

Update la ora 18:41 Jasmine căștigă setul decisiv cu 6-1. Sorana a fost efectiv depășită de situație.

Update setul trei: Al treilea set a început. Jasmine este mult mai „harnică” și strânge puncte. Sorana face cu greu față atacurilor italiencei.

Update setul doi: Din nou Jasmine a condus în deschiderea setului al doilea cu 3-0. În acel moment a început ascensiunea Soranei, care a recuperat și, pas cu pas, a reușit să câștige cu 4-6 și să ducă meciul în setul decisiv.

Update: Sorana forțează și recuperează din diferență. Totuși, Paolini este mult mai hotărâtă și căștigă primul set cu 6-4.

Update: Partida a fost începută în forță de către italiancă. Jasmine a condus cu 3-0, fiindu-i foarte greu româncei să recupereze vreo minge.

Update ora 16:35 După o oră și jumătate de așteptare, meciul primește undă verde și poate începe.

Primul update: Meciul este întârziat din cauza ploii. Ca și în zilele trecute, ploile pun probleme organizatorilor și jucătorilor.

Sorana Cîrstea și Jasmine Paolini se întâlnesc pentru prima dată

Este primul meci pe care cele două jucătoare îl dispută în mod direct. Sorana este pe locul 39 în WTA, în vârstă de 31 de ani, iar Jasmine se situează pe locul 87 în WTA și are vârsta de 25 de ani.

Pentru performanța de a ajunge în faza sferturilor, Cîrstea a primit un cec în valoare de 4.677 de dolari. Dacă va reuși să treacă și de această etapă, i se vor mai oferi încă 23.568 de dolari.