Atletico Madrid jucatori batand palma

Atletico Madrid scoate doar un egal cu Real Betis

Atletico Madrid a făcut scor egal cu Real Betis. Lipsa lui Suarez din teren arată cât de mult contează prezența uruguayanului.

De altfel, ambele echipe au jucat asemănător. Posesia mingii a fost aproape egală, același număr de șuturi pe poartă, acuratețea paselor a fost la fel. Prin urmare, era corect ca scorul să fie egal, după cum s-a desfășurat partida.

Ambele goluri au fost înscrise în prima parte, chiar din primele minute ale meciului. Yannick Carrasco a deschis scorul pe tabela în minutul 5, ca și cum Atletico ar fi tras un semnal că este prima clasată și că este capabilă să înscrie multe goluri. A fost singurul lor gol, de fapt. Iar în minutul 20, de cealaltă parte, Cristian Tello, a stabilit egalitatea.

Scorul a rămas neschimbat, 1-1, cele două goluri fiind consemnate până la fluierul final.

De consemnat că nu a fost acordat niciun cartonaș galben sau roșu.

După această remiză, Atletico este în continuare pe primul loc în La Liga, cu 67 de puncte, urmată de Real Madrid cu 66 de puncte și FC Barcelona cu 65 de puncte, după victoria madrilenilor din ultimul El Clasico.

Real Betis se situează pe locul 6 în La Liga, cu 47 de puncte, după acest egal.